Koho chráni polícia SR?

Autor: Frantisek Bumbala | 31.8.2011 o 9:56 | (upravené 31.8.2011 o 11:10) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  195x

Nedá mi nenapísať a nezareagovať na situáciu, ktorá sa odohrala večer 27.8. v Tescu na Zlatých pieskoch v Bratislave. Ako jeden z mnohých návštevníkov hudobného festivalu Uprising som po zverejnení výstrahy SHMU a následnom uzatvorení festivalového areálu, som areál opustil a čakal. Keď že čas ubiehal počasie sa stále zhoršovalo a usúdil som že je nebezpečné sa zdržiavať v Autocamppingu

 

kde je mnoho stromov a je len otázka čašu kedy sa niektorí zlomí a ublíži niekomu mimo iného ma pomalinky premáhal hlad i smäd, tak som sa pobral s kamarátkou do neďalekého Tesca. Po nákupe v Tescu som si sadol medzi zhruba ďalšiu tisícku mladých ľudí a čakal pokiaľ neskončí vonku to peklo. Kludne sme sedeli rozprávali sa jedli maškrty čo sme si kúpili a tešili sa na znovu otvorenie festivalu. A z na par hlučných podgurážených mladíkov zvyšok návštevníkov festivalu kludne sedel a čakal.

Všetko sa však časom zmenilo, zanedlho Polícia SR začala ľudí nasilu vytláčať z obchodu. Ľudia boli násilné vyhodený von kde zúrila veterná smršť doprevadzana dažďom. Vraj policajti chránili majetok Tesca. Medzi vyhadzovanými návštevníkmi rástol nesúhlas so zásahom polície a začali vznikať menšie konflikty. Kľudna skupina ľudí sa zrazu zmenila na nespokojný dav. Začali sa ozývať nesúhlasné skandovania a pod. K žiadnemu poškodzovaniu majetku vsak nedochadzalo preto nechápem a pýtam sa PREČO?

Prečo polícia i napriek tomu že vedela o výstrahe SHMU 2. stupňa v ktorom sa okrem iného píše citujem: „Jav predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity“, násilné vyhnala ľudí von. Vedome ľudí vystavila nebezbecenstvu ktoré vonku pretrvávalo. Svoje konanie odôvodnila tým že chráni majetok TESCA. Preto sa opäť pýtam.

V Slovenskej Republike je ľudské zdravie a život menej ako tovar v Tescu? Slovenská polícia radšej chráni čínske kurence v Tescu radšej, ako by chránila zdravie a život občanov SR.

Nikdy som Tesco moc nemusel a polícii som neveril. Od posledného weekendu mam zas o dôvod viac. Preto vravím Tesco FUUJ a Polícii HANBA.

FB.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?